avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare sau concediu fara plata ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare sau concediu fara plata ?

Sunt functionar public si am nevoie de 2 luni pentru a lucra in afara. Imi spuneti va rog care modalitate m-ar avantaja mai mult , suspendare din functie sau concediu fara plata ? Va Multumesc ! O zi buna

Alte discuții în legătură

Functionarii publici cristina2070 cristina2070 Buna ziua, As dorii sa stiu si eu, daca functionarilor publici l-i se pot acorda concediu fara plata, sau suspendare din functie pe o perioada mai mare de ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata nycoletta2008 nycoletta2008 Buna ziua, Lucrez intr-o institutie ca functionar public de doi ani si opt luni, as dori sa-mi iau concediu fara plata pentu o perioada de un an ca sa merg ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate la functionarul public ? constantin.pasarica constantin.pasarica BUNA ZIUA, daca poate sa ma lamureasca cineva in ce consta incompabilitatea unui functionar public abia angajat, (prin concurs, economist pe un post de ... (vezi toată discuția)