Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cablu ORANGE
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cablu ORANGE

Se executa anveloparea blocului nostru si m-am intrebat care este procedura legala si corecta pentru cablul de alimentare a antenelor ORANGE montate pe terasa blocului.
Cei de la orange au spus ca se pot acoperi, dar nu stiu daca stie cineva, sunt normative in tara asta pt asa ceva? Polistirenul este ,,ignifug,, dar oare exista vre-un risc de incendiu? L-am intrebat pe proiectant dar mi-a spus ca el nu stie daca primaria are vreo conditie cand da autorizatia de construire?
Este obligatoriu ca instalatia sa fie pozata peste anvelopa ,astfel incat sa fie permisa interventia asupra instalatiei,pentru inlocuire,dezafectare instalatie
Acoperirea instalatiei ,are dezavantajul imposibilitatii interventiei asupra acesteia fara distrufgerea anvelopei