avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cablu ORANGE
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cablu ORANGE

Se executa anveloparea blocului nostru si m-am intrebat care este procedura legala si corecta pentru cablul de alimentare a antenelor ORANGE montate pe terasa blocului.
Cei de la orange au spus ca se pot acoperi, dar nu stiu daca stie cineva, sunt normative in tara asta pt asa ceva? Polistirenul este ,,ignifug,, dar oare exista vre-un risc de incendiu? L-am intrebat pe proiectant dar mi-a spus ca el nu stie daca primaria are vreo conditie cand da autorizatia de construire?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:22, 7 Iulie 2015
Este obligatoriu ca instalatia sa fie pozata peste anvelopa ,astfel incat sa fie permisa interventia asupra instalatiei,pentru inlocuire,dezafectare instalatie
Acoperirea instalatiei ,are dezavantajul imposibilitatii interventiei asupra acesteia fara distrufgerea anvelopei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Echipamente pentru telefonie, internet si tv montate abuziv pe terasa blocului. suntem o asociatie de proprietari din bucuresti si in bloc, unul ... Dantes Anca Dantes Anca Suntem o asociatie de proprietari din Bucuresti si in bloc, unul dintre apartamente este detinut de un operator de telefonie mobila, internet si TV. ce l-a ... (vezi toată discuția)
Nu imi este permisa schimbarea furnizorului de internet alexxx12000 alexxx12000 Buna seara, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. M-am mutat de curand intr-un bloc din Bucuresti unde furnizorul de internet este RDS-RCS. Eu am ... (vezi toată discuția)
Montare antena internet pe terasa blocului chelarucostel chelarucostel Pe terasa blocului in care locuiesc se monteaza o antena de internet de la romtelecom.Nu sau strans semnaturi de la toti locatarii de la ultimul nivel si nici ... (vezi toată discuția)