avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Magazin online - drept retur
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Magazin online - drept retur

Buna ziua,

Detin un magazin online. As vrea sa stiu daca pentru produsele care nu sunt in oferta magazinului meu si pentru care clientii fac comenzi speciale pot anula dreptul acestora la retur?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 12:26, 8 Iulie 2015
Nu puteti, orice produs comandat online poate fi returnat in 10 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Produs - comanda speciala la furnizor in strainatate Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua! In ce conditii un magazin online poate refuza returnarea unui produs adus penru un client la comanda speciala din strainatate, fiindca acesta ... (vezi toată discuția)
Retur 24 ore produs comandat online vmire vmire am achizitonat o tableta dintr un magazin domo,comanda am facut o online dar am ridicat-o din magazin.acasa dupa o indelunga utilizare am sesizat ca s-a ... (vezi toată discuția)
In ce conditi nu se poate returna un produs nou myagh86 myagh86 Buna seara. Doresc sa cumpar o piesa noua pentru masina, am fost la mai multe magazine de piese auto, vanzatori de acolo au spus ca piesa de care am eu nevoie ... (vezi toată discuția)