avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare redeventa ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare redeventa ?

În măsura în care exista un proces pe rol , prin care un consiliu local cere rezilierea unui contract de concesiune , este legală o nouă hot. de consiliu prin care se cere modificarea cuantumului redeventei ( in acelasi contract ) ?
Ultima modificare: Miercuri, 8 Iulie 2015
danicus, utilizator

Alte discuții în legătură

Contracte de concesiune, stabilirea redeventei mirceaione mirceaione Posed o curte de 250 mp luata in concesiune de la primarie,in contract nu scrie cum au stabilit impozitul. Am o mare rugaminte: care sunt actele normative IN ... (vezi toată discuția)
Concesiune teren iulian2009 iulian2009 La sfarsitul anului 2010 am participat la o licitatie pentru concesionarea unei suprafete de teren. Am castigat licitatia urmand sa se intocmeasca contractul ... (vezi toată discuția)
Concesiune data fara hotararea consiliului local Ciurevici Mihai Ciurevici Mihai Buna seara! Ce mai pot face daca am pierdut 435 mp eu si vecinii mei (stanga dreapta) inca 1500 deoarece a fost data o concesiune peste terenul ... (vezi toată discuția)