avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PLATA CAS
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PLATA CAS

Buna ziua ,va rog frumos,
In anul 1998 am activat ca persoana fizica autorizata.Pentru perioada respectiva am platit cass si impozit .Pentru CAS nu am platit
Intrebare :pot plati pentru perioada respectiva cas ,cu penalitatile respective ?Daca da ,unde ar trebui sa ma adresez .
Va multumesc !
Cu stima A.V.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:01, 9 Iulie 2015
Cele mai in masura institutii publice sa va raspunda la astfel de intrebarai sunt : ANAF-ul si Casa de Pensii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta pentru cas mariana visan mariana visan Buna ziua , Va rog frumos, in anul 1998 ,sotul meu a activat ca ceasornicar autorizat .Pentru perioada respectiva i s-a trimis decizie de impunere pentruCASS ... (vezi toată discuția)
Plata cas de catre pensionari Angel Mariana Angel Mariana Dupa iesirea la pensie,in 2009, am prestat unele servicii ca PFA. Am platit impozit catre stat, la administratia financiara in fiecare an. In urma cu o luna ... (vezi toată discuția)
Doresc infiintare pfa si nu stiu cat sa declar brutul....ajutor! ola1982 ola1982 Buna ziua, Doresc sa infiintez si eu un PFA pentru servicii de infrumusetare la domiciliu....coafor,machiaj,unghii false.Acest PFA ma intereseaza sa il fac ... (vezi toată discuția)