Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ramanere in indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ramanere in indiviziune

In cazul in care mostenitorii nu se inteleg intre ei se pot desparte in 2 grupuri?Adica cei care se inteleg sa ramana in indiviziune,iar cei care nu se inteleg sa le imparta istanta cota parte care li se cuvine.
Referitor la cei care se inteleg ,daca raman in indiviziune mai participa la plata expertilor?
Istanta va aprecia in mod concret si cu privire la partaj si cu privire la plata expertilor. Cum se va imparti atat proprietatea cat si onorariul expertilor.