Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Candidatura cu dosare penale
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Candidatura cu dosare penale

Pentru interzicerea candidaturii la functia de primar local este suficienta existenta unui dosar penal sau trebuie sa existe si o sentinta ?
Ce alte conditii mai trebuie sa fie indeplinite pentru depunerea dosarului de candidatura ?
Trebuie sa existe o sentinta definitiva, nu vi se pare corect?
[ link extern ]