Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Refuz al doctorului de familie !!!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Refuz al doctorului de familie !!!

O batrana de 86 de ani greseste facand o plangere la Politia din sat impotriva doctorului de familie din acea localitate! Drept pt care nu i s-au acceptat actele, dosarul medical, deci nu beneficiaza de 2 ani de minimum de servicii medicale, cardul i-a fost activat prin bunavointa celor de la spitalul de urgenta Galati dupa ce si-a rupt mana si soldul !
Sunt ferm convins ca este cel putin un abuz, imi precizati , va rog, cum il pot determina pe dl. doctor sa ii accepte dosarul ? Bineinteles ca sunt romana, ma asez in genunchi ca sa ii ierte senilitatea, sincer, da ? Va multumesc frumos !
cred ca puteti incepe cu o sesizare la colegiul medicilor si una la ministerul sanatatii.
cu stima, cassy