Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Patrimoniu?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Patrimoniu?

Buna seara! Va rog f mult sa-mi spuneti si mie daca Bdul Pache Protopopescu face parte din patrimoniu?
Mii de multumiri!
toate bunurile care nu fac parte din patrimonii private fac parte din patrimoniul public al statului prin diferite institutii ale sale.
cu stima, cassy
cassy, utilizator
Multumesc f mult pt raspuns dat!
Va rog f mult sa mai imi raspundeti la o intrebare si anume : am inteles de la cei din cadrul Primariei Bucuresti ca istoric de artera si numar postal inseamna strada propriu-zisa si nr casei,dar nu inteleg de ce pe hartia pe care am primit-o imi cere asa ceva pt ca tot pe aceeasi foaie este specificata strada+nr imobilului pe care vor sa-l cumpere parintii.Adica...trebuie sa primesc de la Directia Patrimoniu istoric de artera si nr postal pt a se putea incheia contractul de vanzare-cumparare.Pai daca aceasta strada+nr sunt deja specificate culmea,pa aceeasi foaie ce sa mai aflu.Chiar si notara stie numele+nm imobilului atunci de ce mai trebuie?Si culmea culmilor este ca stammmmm f mult dupa hartia aceasta de la Patrimoniu,deja a trecut luna si s-a facut reprogramare iar la notara...Mii de multumiri!