avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere prealabila - lipsa raspuns/ raspunde cineva?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere prealabila - lipsa raspuns/ raspunde cineva?

buna ziua
pe 02.06.2015 fac plangere la procuror pentru marturie mincinoasa si abuz in serviciu.

nu am primit raspuns nici pana azi. m-am dus la procurori si am cerut lamuriri. prima data nu au gasit plangerea ziceau ceva ca nu apare in ECRIS. pleaca prin alte birouri si revine zicand ca e in lucru la procuror.
am facut cerere de consultare a dosarului. daca nu raspunde nimeni nici la aceasta cerere?
e cineva de vina pentru ca nu respecta termenele la procuratura?
Cel mai recent răspuns: danielbaran , utilizator 15:30, 10 Iulie 2015
Solicitati oficial prim procurorului parchetului sa va comunice stadiul cercetarilor,eventual solutia dispusa in cauza
multumesc! dar intrebarea era: cine e de vina si ce poate pati daca tergiverseaza sau daca ascunde dosar. cum sa nu gaseasca dosarul de ce nu aparea in evidentele lor - cand a fost depus, la cine e in lucru , daca s-a raspuns la plangere la omu ala care asteapta sa vada ce zice procuroru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat dureaza pana primesc rezolutia? nedelcu catalin nedelcu catalin buna ziua as vrea sa stiu si yo cat dureaza pana i-mi trimete rezolutia la un dosar in care am avut accident care sa produs cu victima(ranire). aq dosaru meu e ... (vezi toată discuția)
Ce e de facut cu plangerea penala. nimar nimar Buna ziua, Acum aproximativ 40 de zile s-a depus PLANGERE PENALA PENTRU INCEPEREA URMARIRII PENALE impotriva reprezentatilor unei societati pe actiuni ... (vezi toată discuția)
Plangere penala pentru marturie mincinoasa Dulcina Dulcina Bine v-am regasit! Supun atentiei d-voastra, urmatoarea speta: in dosarul civil aflat pe rol la Judecatoria sect 1, martorul paratei, depune marturie ... (vezi toată discuția)