Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratii CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratii CAS

Buna ziua,

Pentru un dosar de pensionare nu s-au gasit,spun cei de la ITM declaratiile de CAS din 2001.Nu mai retin care erau legile la vremea aceea,si nu stiu ce sa fac in continuare,ce legatura au cu dosarul.

Multumesc
Mergeti la ei si intrebati cum puteti rezolva. Poate e de ajuns sa duceti copii de pe acele declaratii/state de salarii de la angajator prin care sa dovediti ca s-au facut platile la cas pentru acele luni.
Buna ziua,

Multumesc pentru raspuns. Problema este ca patronii sunt in alta tara acum si documentele nu stiu unde sunt. Deci nu stiu unde trebuie sa merg.

Multumesc.
george-neagu, moderator
ITM-ul nu are nicio legatura cu declaratiile de CAS.

Solicitati ITM-ului sa va confirme daca odata cu depunerea statelor de plata de catre angajator s-a depus si copii de pe ordinele de plata a contributiilor sociale, iar in caz afirmativ sa va puna la dispozitie copii de pe aceste ordine.