avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Notificare privind dreptul de a parasi imobilul fara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Notificare privind dreptul de a parasi imobilul fara drept

Buna ziua,
In conditiile in care sotii sunt casatoriti si casa este prroprietatea sotiei , sotul poate primi notoficare de parasire a domiciliului de la un avocat? In notificare se solicita in mod ferm parasirea domiciliului in termen de 5 zile. Cei doi soti au 2 copii.
Va multmesc. Cu respect,
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 10:14, 11 Iulie 2015
De primit, poate primi. Nu inseamna ca trebuie si sa o respecte. Trebuie evacuare in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare in baza art. 1039 din cpc - evacuarea voluntara din domiciliu Claudia_Stoian Claudia_Stoian Buna ziua, Va rog din suflet sa ma ajutati sa inteleg notificarea pe care am primit-o din partea sotului meu. Suntem casatoriti de 5 ani. Inaninte cu o ... (vezi toată discuția)
Parasire domiciliu radu 72 radu 72 Buna ziua,am si eu o intrebare va rog in legatura cu o cerere de parasire domiciliu din partea proprietarului unui imobil: In urma pronuntarii divortului ... (vezi toată discuția)
Divorțată- evacuare fost sot Mihaela Gherghin Mihaela Gherghin Casa este a mea cumpărată inainte de căsătorie iar la divorț copiii o fetița și un băiată mi-au fost încredințați mie la locuința mea iar soțul ... (vezi toată discuția)