Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dreptul - obligatia de a alege sa te afiliezi la UAP.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dreptul - obligatia de a alege sa te afiliezi la UAP.

Cine are dreptul de a hotara afilierea AP la UAP ? adunarea Generala ,Comitetul Executiv sau presedintele AP ?
In cazul unui sindicat ,daca nu mai vrei sa fi membru in sindicat, faci cerere de renuntare.
Daca UAP reprezinta interesele AP in relatiile cu furnizorii , acestia inseamna ca ar trebui sa fie prezenti si sa semneze contractele pe care le va incheia AP cu furnizorii,si sa reprezinte AP in instanta ? In cazurile ISTA, APANOVA, DISTRIGAZ ,ELECTRICA -AP? Acesti furnizori fiind de fapt societati din subordinea primariei.
Daca reprezinta interesele AP, de ce la inceptul fiecarui an nici un reprezentat din primariei nu participa la AG ?
Interventie moderator

Va rog sa nu deschideti topicuri noi pe aceeasi tema.
Continuati discutia aici:
www.avocatnet.ro/content/for...