Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbarea numelui afecteaza un PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbarea numelui afecteaza un PFA

Am divortat, ultimul process a fost in feb 2015, urmand sa trec la numele de fata. Detin un II (Interprindere Individuala) si nu am ajuns pana acum la registrul comertului e o problema atat de grava? Urmeaza sa ma casatoresc in 3 luni si nu ar avea rost sa modific atatea acte. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
Nu e nici o problema pentru ca nr. de autorizare si CUI-ul nu se schimba. Insa, cel mai corect este ca dupa ce va recasatoriti sa mergeti la ORC cu noul certificat de casatorie si CI in vederea efectuarii cuvenitelor mentiuni.