Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea numelui afecteaza o Interprindere ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea numelui afecteaza o Interprindere Individuala?

Am divortat, ultimul process a fost in feb 2015, urmand sa trec la numele de fata. Detin un II (Interprindere Individuala) si nu am ajuns pana acum la registrul comertului e o problema atat de grava? Urmeaza sa ma casatoresc in 3 luni si nu ar avea rost sa modific atatea acte. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
Conform legii numele intreprinderii trebuie preschimbat pt a reflecta noua situatie cu privire la nume.
Dar este un anumit termen...legal...1 luna 2 ..? Multumesc