avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea numelui afecteaza o Interprindere ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea numelui afecteaza o Interprindere Individuala?



Am divortat, ultimul process a fost in feb 2015, urmand sa trec la numele de fata. Detin un II (Interprindere Individuala) si nu am ajuns pana acum la registrul comertului e o problema atat de grava? Urmeaza sa ma casatoresc in 3 luni si nu ar avea rost sa modific atatea acte. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: anca78scr , utilizator 11:23, 17 Iulie 2015
Conform legii numele intreprinderii trebuie preschimbat pt a reflecta noua situatie cu privire la nume.
Dar este un anumit termen...legal...1 luna 2 ..? Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea numelui afecteaza un pfa anca78scr anca78scr Am divortat, ultimul process a fost in feb 2015, urmand sa trec la numele de fata. Detin un II (Interprindere Individuala) si nu am ajuns pana acum la ... (vezi toată discuția)
Radiere intreprindere individuala costin.romeo costin.romeo Va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la radierea unei Intreprinderi Individuale. Am obtinut certificatul de radiere de la Ministerul Justitiei-ONRC de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua booobiii booobiii As doriu un sfat va rog daca sunteti amabili,am o intreprindere individuala cu activitatea de bar si bauturi alcoolice,insa doresc sa-mi trec pe statu si ... (vezi toată discuția)