Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Radiere Intreprindere Individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Radiere Intreprindere Individuala

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la radierea unei Intreprinderi Individuale. Am obtinut certificatul de radiere de la Ministerul Justitiei-ONRC de pe langa Tribunalul Galati in feb 2019 insotit de rezolutie. Acum in apr 2019 am primit o informare precum as avea obligatii fiscale care vor trece in responsabilitatea mea ca si pers fizica. va rog sa-mi spuneti daca esti legal, atata vreme cat am certificatul de radiere.
Da, conform legii, datoriile unei II se transfera titularului, persoana fizica, dupa radierea de la Oficiul Registrului Comertului.