Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cadastru

Am inteles ca din mart-apr 2015 s-a votat legea gratuitatii cadastrului la case private.......am intrebat si mis-a spus ca este doar un proiect, ca se aplica in mediul rural.....care este adevarul???
ca nu este adevarat va nu se plateste cadastrul. eu asa stiu.
Daca altcineva detine informatia in ce monitor oficial a fost publicata aceasta lege poate ne lumineaza si pe noi daca are bunavointa.
cu stima, cassy
www.avocatnet.ro/content/art...
A fost adoptat programul de realizare gratuita a masuratorilor cadastrale a proprietatilor,dar trebuie evidentiat aspectul esential ca pogramul urmeaza sa se implementeze pe intreg teritoriul national pana in 2023
Concret este vorba despre alocarea fondurilor necesare
Actualmente exista un numar redus de UAT care au intrat in primul esalon si au primit fondurile necesare