Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Banci, poprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Banci, poprire

Daca inregistrezi o restanta la plata ratei la banca ,aceasta cat are dreptul legal sa-ti opreasca in momentul virarii salariului pe card ? Va multumesc !
Maximum jumatate.
O treime dintr-un salariu
1/3 pentru un singur credit si maxim 1/2 pentru mai multe credite.