Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru, zile libere consecutive și ore de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru, zile libere consecutive și ore de noapte

Bună seara din nou,

Mă adresez la dvs cu o nouă problemă și înainte să discut cu angajatorul sau să fac vreo reclamație la ITM vreau să fiu sigur ca nu dau greș.
Am să va prezint programul meu de lucru și vreau să îmi spuneți dacă e corect făcut sau pe lângă salariul de bază din CIM și încă un spor care nu este specificat pentru ce este mai trebuie compensat și altceva.

Programul în CIM este trecut 8 ore pe zi 40 pe săptămână si e conceput practic începând de vineri si terminând cu joi săptămânal.Așa îl primim pe email săptămânal.Nu vad săptămânal cele 2 zile libere consecutive,după oră 22 văd ore de noapte iar sâmbătă sau duminică lucrez 16 ore. Prima săptămână e dintr-un fel a doua în alt fel apoi se repetă iar prima și a două:

Prima săptămână:

Vineri. 16:30-01:00
Sâmbătă LIBER
Duminică 09:00-01:00(16 ore)
Luni 16:30-01:00
Marți 16:30-01:00
Miercuri LIBER
Joi 09:00-17:30

Săptămână 2:

Vineri LIBER
Sâmbătă 09:00-01:00
Duminică LIBER
Luni LIBER
Marți LIBER
Miercuri 16:30-01:00
Joi 16:30-01:00

Pauză 30 min în timpul programului.
Apoi se repetă săptămână 1 și 2.
O zi libera beneficiati ...