Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot iesi din tara cu masina fara contract de comodat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot iesi din tara cu masina fara contract de comodat sau procura?

Buna ziua. As dori sa plec la Roma saptamana aceasta. Masina nu este a mea, ci a unui prieten, pot iesi din tara fara procura sau contract de comodat?
CFlorin1, utilizator
Bun raspunsul, chiar daca a venit dupa 3 ani! :))))
Am cumparat si eu azi o masina ,am făcut contract de vanzare-cumparare ,am luat o in evidenta la primărie tot, am făcut dosarul pt la poliție sa o trec pe numele meu dar s a ajuns cu programări la pana pe 24 iunie si eu atunci trebuie sa fiu la munca in strainatate cu masina. Masina are itp si asigurare valabilă până ma întorc inapoi in tara . Pot sa plec linistit la drum ?