Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Probleme cu controlul judiciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Probleme cu controlul judiciar

buna ziua! doresc sa stiu cum pot face sa mut controlul judiciar in orasul de domiciliu........cineva apropiat mie a primit o pedeapsa cu suspendare si 8 ani perioada de incercare sub control judiciar .a fost judecata intr-un judet la 500 km de domiciliu.instanta a dispus ca inculpatul sa se prezinte lunar la serviciul de probatiuni de unde a fost data sentinta . se poate face ceva in acest caz? cum care sunt procedurile?
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc pentru ajutor, dar am rugamintea daca ma puteti ajuta sa formulez cererea.... ce trebuie sa scriu in ea? o trimit la judecatorie sau la serviciul de probatiuni?