avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 160 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numar inmatriculare incorect
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numar inmatriculare incorect

Buna ziua,numarul de inmatriculare al autovehiculului trecut incorect pe procesul verbal de amenda pentru depasirea vitezei legale poate fi motiv de anulare a P.V.?
Nu poate fi considerat un motiv de anulare. Este doar o eroare materiala, pv nu este lovit de nulitate,
Informatii despre cand poate fi anulat un pv gasiti aici
www.avocatnet.ro/content/art...
Multumiri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nulitate proces verbal - lipsa prenume agent constatator FredSiBarney FredSiBarney Buna ziua Am fost amendat pt depasirea vitezei. Am observat in procesul verbal ca la rubrica agent constator era trecut doar un nume, urmat de o initiala. ... (vezi toată discuția)
Anulare proces verbal de contraventie nicu_is nicu_is Buna ziua comunitate ! vin cu o intrebare, in cazul in care exista un raspuns pentru speta mea. Am fost oprit in trafic pentru depasirea vitezei legale in ... (vezi toată discuția)
Proces verbal viteza bgdan bgdan Buna ziua, va rog sa ma ajutati in solutionarea urmatoarei probleme: - sambata am fost oprit pentru depasirea vitezei, pe buna dreptate. In procesul verbal ... (vezi toată discuția)