avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitul de 3% la emiterea facturii sau la incasarea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitul de 3% la emiterea facturii sau la incasarea facturii ?

Buna ziua

Va rog sa imi spuneti cand se ia in calcul impozitul de 3%, la emiterea facturii sau la incasarea facturii ?

Am o factura emisa in luna iunie care nu s-a incasat inca.
Nu stiu daca trebuie sa o iau in calcul pentru impozit micro pentru trimestrul II

Multumesc
Cel mai recent răspuns: rentz , utilizator 10:25, 21 Iulie 2015
La emiterea facturii.
Fiscul nu are rabdare :)

Succes!
Si eu banuiam la fel ...

Multumesc mult de raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie sa modific d100 pe iunie ionela11 ionela11 Buna ziua, Trebuie sa modific D100 pe iunie cu impozitul micro declarata deja pana pe 15.07....Ce pot face...e tarziu sa modific declaratia 100 prin ... (vezi toată discuția)
Nelamurire micro intr. in 2010 utilizator nou utilizator nou Am considerat ca e mai usor daca o iau de la inceput . Dupa cateva ore petrecute pe legislatie si forumuri , concluzia este : nu se stie daca va mai fi ... (vezi toată discuția)
Plata impozit microintreprindere 2002 ssimona74 ssimona74 Buna seara , O societate comerciala - microintreprindere - plateste in anul 2002 impozitul pe veniturile micro trimestrial asa cum prevede OG 24/26.07.2001 ... (vezi toată discuția)