Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitul de 3% la emiterea facturii sau la incasarea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitul de 3% la emiterea facturii sau la incasarea facturii ?

Buna ziua

Va rog sa imi spuneti cand se ia in calcul impozitul de 3%, la emiterea facturii sau la incasarea facturii ?

Am o factura emisa in luna iunie care nu s-a incasat inca.
Nu stiu daca trebuie sa o iau in calcul pentru impozit micro pentru trimestrul II

Multumesc
La emiterea facturii.
Fiscul nu are rabdare :)

Succes!
Si eu banuiam la fel ...

Multumesc mult de raspuns