Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tranzactii cu bani lichizi (cumparare imobil)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tranzactii cu bani lichizi (cumparare imobil)

Buna seara,pot face o tranzactie(cumparare imoboil )cu banii ches la notar?
Puteti sa evitati plata prin banca doar daca pretul e de maxim 50000 lei sau daca fiind mai mare, stipulati in contract ca plata se face in rate sau daca sunt mai multi vanzatori si impartiti pretul fiecaruia.
gi-jane2, moderator