Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia si perioada de preaviz.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia si perioada de preaviz.

Si numarul de zile de preaviz cum se calculeaza? Eu lucrez 10 ore pe zi 2 cu 2 libere. Stiu ca preavizul este de 20 de zole licratoare la 8 ore...va multumesc antixipat
Care este perioada de preaviz mentionata in c.i.m.?
Mesaj editat
@Carmen-luizza
Dată post: Miercuri, 22 Iulie 2015, 13:26
Subiect: Demisie si perioada de preaviz

In contract am trecut 20 de zile lucratoare.. dar la 8 ore...
=====

In acest caz, perioada de preaviz se calculeaza ca si o zi normala de munca la 8 ore/zi sau cum aveti dvs specificat in c.i.m. durata timpului de munca.