avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Scutire taxa rovinieta a persoanelor cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Scutire taxa rovinieta a persoanelor cu handicap

Sunt o persoana cu handicap accentuat si va rog sa-mi spuneti daca in baza legii nr 448- din 2006, privind scutirea de la plata tarifului de utilizare a retelelor de drumuri nationale a persoanelor cu handicap , pot beneficia de aceasta scutire daca masina pe care o conduc este masina familiei , adica sotul meu este trecut ca si proprietar in certificatul de inmatriculare ... Va multumesc anticipat ! Daniela Popa
Cel mai recent răspuns: virgilmarius73 , utilizator 18:51, 23 Iulie 2015
virgilmarius73 a scris:

Sunt o persoana cu handicap accentuat si va rog sa-mi spuneti daca in baza legii nr 448- din 2006, privind scutirea de la plata tarifului de utilizare a retelelor de drumuri nationale a persoanelor cu handicap , pot beneficia de aceasta scutire daca masina pe care o conduc este masina familiei , adica sotul meu este trecut ca si proprietar in certificatul de inmatriculare ... Va multumesc anticipat ! Daniela Popa


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovigneta gratuita mihailaion mihailaion Sunt persoana cu handicap grad 1, grav, am un certificat eliberat de comisia de specialitate -permanent.Mentionez ca handicapul nu este la membre sau ochi.Sunt ... (vezi toată discuția)
Scutire ompozit persoana cu handicap jetli jetli Buna ziua! Sunt persoana cu handicap grav, fac hemodializa si spondilita cu poliartrita. Intrebarea este daca trebuie sa platesc impozit pe autoturism, ... (vezi toată discuția)
Taxa pe pod fetesti-cernavada beneficiaza persoanele cu handicap? cornel99 cornel99 Persoanele cu grad de handicap grav pot beneficia de taxa gratuita de trecere pe podul de la Fetesti-Cernavoda? Si cum daca beneficiaza. Va multumesc. (vezi toată discuția)