Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Scutire taxa rovinieta a persoanelor cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Scutire taxa rovinieta a persoanelor cu handicap

Sunt o persoana cu handicap accentuat si va rog sa-mi spuneti daca in baza legii nr 448- din 2006, privind scutirea de la plata tarifului de utilizare a retelelor de drumuri nationale a persoanelor cu handicap , pot beneficia de aceasta scutire daca masina pe care o conduc este masina familiei , adica sotul meu este trecut ca si proprietar in certificatul de inmatriculare ... Va multumesc anticipat ! Daniela Popa
virgilmarius73 a scris:

Sunt o persoana cu handicap accentuat si va rog sa-mi spuneti daca in baza legii nr 448- din 2006, privind scutirea de la plata tarifului de utilizare a retelelor de drumuri nationale a persoanelor cu handicap , pot beneficia de aceasta scutire daca masina pe care o conduc este masina familiei , adica sotul meu este trecut ca si proprietar in certificatul de inmatriculare ... Va multumesc anticipat ! Daniela Popa