Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cercetat Penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cercetat Penal

Buna , am si eu o intrebare ... sunt pe dinafara cu legea si nu cunosc deloc ce ar trebuii sa fac . Acum in urma de 2 saptamani un prieten de al meu a fost chemat la politie pentru ca am vorbit cu el la telefon in luna februarie facandui o gluma cum ca sa il duc la prostituate sa se simta si el bine . Tot in luna februarie fosta mea iubita s-a dus la politie drept razbunare si a declarat ca se prostitueaza si eu sunt proxenetul ei . Legand toate acestea declaratia si convorbirea telefonica politia ma ancheteaza intr-un caz de proxenetism dupa care nu de mult am aflat de declaratia fetei .. ea este de acord sa sustina ca era doar o razbunare . Ce ar trebuii sa fac , politia nu m-a citat deloc nu stiu nimic despre acest caz si nu asi vrea sa ajung dupa gratii pentru ca sunt nevinovat :((:(( Va rog frumos sa ma indrumati ce ar trebuii sa fac si cum sa actionez ,
Situatia poate fi destul de complicata dar puteti si sa scapati daca nu e adevarat ce zice.
Problema este ca poate deveni incidenta legea penala pentru ea...