avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 239 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Probleme depunere declaratie 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Probleme depunere declaratie 100

Buna seara,
Imi puteti spune va rog cum se pot depune declaratia 100 fara certificat sau semnatura electronica?

La Anaf mi-au spus ca trebuiesc aduse pe CD, dupa ce au fost descarcate cumva de pe site-ul lor.

Am incercat sa ma duc online la declaratii si ma pune sa aleg intre soft A si soft J. Am ales soft A, dar mi se deschide o pagina in care trebuie sa descarc ultima versiune PDF viewer. Am facut acest lucru, dar tot nu mi se deschide Declaratia 100. Nu stiu ce sa mai fac. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Cel mai recent răspuns: office1zoran , utilizator 13:54, 24 Iulie 2015
De acolo trebuie sa descarcati programul de generare declaratia 100 dar singura problema e la calculatorul dumneavoastra.
Multumesc Dl Neagu, dar intre timp am rezolvat. Dupa ce m-am dat cu capusorul de toti peretii, mi-am dat seama ca era vorba de browserul folosit. Nu poate fi folosit Google chrome chiar daca ai ultima versiune Adobe Reader. Este nevoie de Internet explorer. Asa a functionat. Sper sa foloseasca altora pe viitor.

O zi buna tuturor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decl.112/2013 si decl.205. ndan57 ndan57 #-oBuna seara, as dori sa stiu daca ati reusit sa descarcati noua decl.112/2013 si decl.205 ptr. anul 2012. eu am incercat si nu am reusit, am observat ca ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 versiune noua 303 pentru cas modificat w_v_w_v w_v_w_v Vedeti ca a aparut o noua declaratie 112 in 08.10.2014 http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Declaratii_R/112.html Mai exact aceasta este direct ... (vezi toată discuția)
Bilant 2009 elena mituta elena mituta va rog ajutati-ma :( nu pot lucra in pdf bilant 2009,am incercat toate modalitatile, precizez ca pc are xp sp2 si adobe 9.3, dar nu este conectat la net, cum ... (vezi toată discuția)