Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Probleme depunere declaratie 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Probleme depunere declaratie 100

Buna seara,
Imi puteti spune va rog cum se pot depune declaratia 100 fara certificat sau semnatura electronica?

La Anaf mi-au spus ca trebuiesc aduse pe CD, dupa ce au fost descarcate cumva de pe site-ul lor.

Am incercat sa ma duc online la declaratii si ma pune sa aleg intre soft A si soft J. Am ales soft A, dar mi se deschide o pagina in care trebuie sa descarc ultima versiune PDF viewer. Am facut acest lucru, dar tot nu mi se deschide Declaratia 100. Nu stiu ce sa mai fac. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
De acolo trebuie sa descarcati programul de generare declaratia 100 dar singura problema e la calculatorul dumneavoastra.
Multumesc Dl Neagu, dar intre timp am rezolvat. Dupa ce m-am dat cu capusorul de toti peretii, mi-am dat seama ca era vorba de browserul folosit. Nu poate fi folosit Google chrome chiar daca ai ultima versiune Adobe Reader. Este nevoie de Internet explorer. Asa a functionat. Sper sa foloseasca altora pe viitor.

O zi buna tuturor!