avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratia 112 versiune noua 303 pentru CAS modificat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratia 112 versiune noua 303 pentru CAS modificat

Vedeti ca a aparut o noua declaratie 112 in 08.10.2014

[ link extern ]

Mai exact aceasta este direct declaratia in pdf
[ link extern ]

Nu uitati sa modificati declaratia si sa platiti mai putin catre anaf.
Apropo stiati ca concediul de odihna este minim 20 zile indiferent daca o persoan lucreaza 2 ore sau 4 ore sau 8 pe zi?
Eu acum am aflat din discutia de aici www.avocatnet.ro/content/for...
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 16:49, 17 Februarie 2015
acum, sa lucrezi 2 ore si sa ai 20 de zile concediu, e cam absurd ...
Acum este o noua versiune, A3.0.4 din 03.12.2014.
112 - Declaraţia privind obligaţiile de plată a contribuţiilor sociale, impozitului pe venit si evidenţa nominală a persoanelor asigurate - conform Ordinului comun al ministrului finanţelor publice nr.1977/ 09.12.2013, ministrului muncii, familiei, protectiei sociale si persoanelor varstnice nr.2757/ 23.12.2013 şi al ministrului sănătăţii nr. 1580/ 23.12.2013, valabil incepand cu 01/2014 - actualizat in data 4.12.2014

Sursa:
[ link extern ]
acum, sa lucrezi 2 ore si sa ai 20 de zile concediu, e cam absurd ...

D-le consultant fiscal faceti o afirmatie gresita. Daca eu am un contract ,la o anumita asoc, de 2 ore intre ora 17 si 19 am dreptul de 20 zile de concediu ,la acea asociatie , intre acele ore si platit la coantumul de 2 ore.
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Ianuarie 2015
sanda65, utilizator
O noua versiune a declaratiei 112 a aparut si anume versiunea 305
[ link extern ]

Se deschide cu internet explorer da rla moziilla si google chrome apre mesajul urmator chiar daca ai ultima versiune de adobe.
Oricum poate fi downloadata si cu mozilla sau chrome.

To view the full contents of this document, you need a later version of the PDF viewer. You can upgrade to the latest version of Adobe Reader from www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
For further support, go to www.adobe.com/support/products/acrreader.html
Da, si la mine apare acel text, desi am descarcat ultima versiune de Adobe. Totusi daca fortezi, se descarca.
INTREBARE:

Ce se aude cu Declaratia 205? Pentru 2014 sw mai completeaza?

Alte discuții în legătură

D112 alexandra68 alexandra68 cand deschid d112 imi da urmatorul mesaj: This document enabled extended features in Adobe Reader. This document has been changed since it was created and use ... (vezi toată discuția)
Problema cu declaratiile anaf din 2012 marius_popescu marius_popescu Dupa ce descarc declaratiile in format pdf nu pot sascriu si sa modific nimic in pdf-ul descarcat comunicandu-mi o eroare (This document contained certain to ... (vezi toată discuția)
Decl.112/2013 si decl.205. ndan57 ndan57 #-oBuna seara, as dori sa stiu daca ati reusit sa descarcati noua decl.112/2013 si decl.205 ptr. anul 2012. eu am incercat si nu am reusit, am observat ca ... (vezi toată discuția)