Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratia 112 versiune noua 303 pentru CAS modificat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratia 112 versiune noua 303 pentru CAS modificat

Vedeti ca a aparut o noua declaratie 112 in 08.10.2014

[ link extern ]

Mai exact aceasta este direct declaratia in pdf
[ link extern ]

Nu uitati sa modificati declaratia si sa platiti mai putin catre anaf.
Apropo stiati ca concediul de odihna este minim 20 zile indiferent daca o persoan lucreaza 2 ore sau 4 ore sau 8 pe zi?
Eu acum am aflat din discutia de aici www.avocatnet.ro/content/for...
w_v_w_v a scris:

Doamna elga unde scrie ca trebuie iar sa depunem 205?
Eu am gasit doar www.avocatnet.ro/content/art...

si sper sa nu mai trebuiasca sa depunem.
Daca intrati pe site-ul ANAF, la declaratii, si accesati declaratia 205, veti vedea ca are anul 2014 fixat (adica nu se poate modifica).
Deci se depune 205 in 2015 pentru veniturile din anul 2014, iar al doilea argument este ca, daca nu ar mai fi fost necesar de transmis, n-ar mai fi fost prezentata declaratia 205 pe site, pe deasupra si actualizata.

@w_v_w_v
Acele instiintari nu le primiti pentru ca ati platit in avans ci pentru ca asa prevede legislatia,
cand va autentificati pe site-ul anaf puteti vizualiza daca aveti datorii sau nu
Pai nu ar fi mai simplu sa ne trimita siste mail-uri cu aceste informatii ? Eu primesc de la ANAF-ul local cate si mai cate informari, dar pentru ca nu mi s-a inchis situatia cu 1 leu, am fost atentionat in scris...
Bun si-asa, doar sunt banii statului, nu ai nostri!