avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratia 112 versiune noua 303 pentru CAS modificat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratia 112 versiune noua 303 pentru CAS modificat

Vedeti ca a aparut o noua declaratie 112 in 08.10.2014

[ link extern ]

Mai exact aceasta este direct declaratia in pdf
[ link extern ]

Nu uitati sa modificati declaratia si sa platiti mai putin catre anaf.
Apropo stiati ca concediul de odihna este minim 20 zile indiferent daca o persoan lucreaza 2 ore sau 4 ore sau 8 pe zi?
Eu acum am aflat din discutia de aici www.avocatnet.ro/content/for...
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 16:49, 17 Februarie 2015
w_v_w_v a scris:

Doamna elga unde scrie ca trebuie iar sa depunem 205?
Eu am gasit doar www.avocatnet.ro/content/art...

si sper sa nu mai trebuiasca sa depunem.
Daca intrati pe site-ul ANAF, la declaratii, si accesati declaratia 205, veti vedea ca are anul 2014 fixat (adica nu se poate modifica).
Deci se depune 205 in 2015 pentru veniturile din anul 2014, iar al doilea argument este ca, daca nu ar mai fi fost necesar de transmis, n-ar mai fi fost prezentata declaratia 205 pe site, pe deasupra si actualizata.

@w_v_w_v
Acele instiintari nu le primiti pentru ca ati platit in avans ci pentru ca asa prevede legislatia,
cand va autentificati pe site-ul anaf puteti vizualiza daca aveti datorii sau nu
Pai nu ar fi mai simplu sa ne trimita siste mail-uri cu aceste informatii ? Eu primesc de la ANAF-ul local cate si mai cate informari, dar pentru ca nu mi s-a inchis situatia cu 1 leu, am fost atentionat in scris...
Bun si-asa, doar sunt banii statului, nu ai nostri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D112 alexandra68 alexandra68 cand deschid d112 imi da urmatorul mesaj: This document enabled extended features in Adobe Reader. This document has been changed since it was created and use ... (vezi toată discuția)
Problema cu declaratiile anaf din 2012 marius_popescu marius_popescu Dupa ce descarc declaratiile in format pdf nu pot sascriu si sa modific nimic in pdf-ul descarcat comunicandu-mi o eroare (This document contained certain to ... (vezi toată discuția)
Decl.112/2013 si decl.205. ndan57 ndan57 #-oBuna seara, as dori sa stiu daca ati reusit sa descarcati noua decl.112/2013 si decl.205 ptr. anul 2012. eu am incercat si nu am reusit, am observat ca ... (vezi toată discuția)