Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la CIM privind depturile de autor ale ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la CIM privind depturile de autor ale angajatorului

Buna,
As avea nevoie de un model de act aditional la CIM, unde angajatorul sa isi protejeze drepturile de autor asupra tuturor programelor, creeatilor, jocurilor, dezvoltate in companie si nu numai fata de proprii angajati.

Multumesc.
Act aditional cu clauza de confidentialitate la contractul individual de munca
[ link extern ]
Multumesc pt raspunsul promt, insa linkul nu este util pentru o clauza speciala privind drepturile de autor asupra programelor informatice,asupra programelor pe calculator, etc la un CIM. As avea nevoie de model specific referitor la drepturile de autor/ dr patrimoniale asupra acelor programe sau un model de act adtional prin care angajatorul isi protejeaza dr de autor.
Multumesc
Modelul poate fi adaptabil la situatia dvs., avand in vedere ca vorbim despre o problema care este suspusa Legii nr.8/1996.