Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii

Buna ziua,
am nevoie de ultima varianta a codului muncii, daca ma poate ajuta cineva cu o varianta pdf, sau un link de unde as putea sa-l descarc...
Va multumesc
www.codulmuncii.ro
Aici gasiti varianta actualizata cu modificarile respective, insa nu puteti face download. Daca imi furnizati o adresa de mail, va pot da eu codul muncii.
Eu l-am luat de pe [ link extern ]
Mai simplu, ca să vă ajutaţi singură pe viitor, procedaţi astfel:
1. căutaţi legea dorită în baza de date legislative a Camerei Deputaţilor: [ link extern ]
2. odată ce aveţi în faţă fişa actului, observaţi câteva date utile: actul e încă în vigoare?, care sunt modificările? etc.
3. căutaţi apoi pe Google sau pe orice alt motor de căutare (ex. Yahoo, Bing...) numărul legii (ex. "legea 53/2003") şi alăturaţi cuvântul "actualizat(a)", eventual şi anul (pentru Codul muncii aţi fi căutat: "legea 53/2003 actualizata" sau "codul muncii actualizat 2009");
4. în rezultatele căutării veţi găsi foarte probabil cea mai recentă variantă; pentru a verifica acest lucru, comparaţi lista actelor normative care îi aduc modificări cu cea existentă în fişa actului de pe pagina Camerei Deputaţilor (v. supra) - abia dacă nici astfel nu aveţi rezultatele aşteptate, cereţi ajutor cuiva care are acces la un software legislativ actualizat.

Aşa am găsit şi textul pe care îl căutaţi: www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

P.S. Unui flămând nu-i da peşte, dă-i undiţa şi învaţă-l să pescuiască. :D