Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii - adnotat cu Contractul Colectiv de Munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii - adnotat cu Contractul Colectiv de Munca Unic la Nivel National - 2007-2010

În sfârşit, după câteva zile de lucru, am obţinut un instrument util tuturor celor pe care îi interesează dreptul muncii în România: Codul muncii - adnotat cu Contractul Colectiv de Muncă Unic la Nivel Naţional - 2007-2010.

Documentul, în format Word, e disponibil pe blogul meu - [ link extern ] >).
Versiunea de bază a codului, cu actualizările la zi, este preluată de pe site-ul avocatnet.ro.
Fişa actului normativ este preluată de pe site-ul Camerei Deputaţilor - diasan.vsat.ro.

Sper să vă fie util. :D
E prinsa si ultima modificare, din iunie?:-/
Nu ştiu dacă există vreo modificare în iunie. Nici [ link extern ] ă).

Actualizările merg până la Legea 94/16.04.2007, dacă ştii vreo modificare mai recentă, spune-mi-o şi mie :)
OUG 82/2007
Din câte am putut vedea 1. tot nu există noi modificări aduse codului muncii, 2. OUG 82/2007 (www.avocatnet.ro/content/art... .

E adevărat că ordonanţa vorbeşte şi de contractele de muncă ale administratorilor/directorilor (încheiate cf. codului muncii), dar nu există modificări propriu-zise ale Legii 53/2003 pentru a putea fi surprinse ca actualizări. ;)