avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii - adnotat cu Contractul Colectiv de Munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii - adnotat cu Contractul Colectiv de Munca Unic la Nivel National - 2007-2010

În sfârşit, după câteva zile de lucru, am obţinut un instrument util tuturor celor pe care îi interesează dreptul muncii în România: Codul muncii - adnotat cu Contractul Colectiv de Muncă Unic la Nivel Naţional - 2007-2010.

Documentul, în format Word, e disponibil pe blogul meu - [ link extern ] >).
Versiunea de bază a codului, cu actualizările la zi, este preluată de pe site-ul avocatnet.ro.
Fişa actului normativ este preluată de pe site-ul Camerei Deputaţilor - diasan.vsat.ro.

Sper să vă fie util. :D
Cel mai recent răspuns: klewos , utilizator 11:37, 4 Iulie 2007
E prinsa si ultima modificare, din iunie?:-/
Nu ştiu dacă există vreo modificare în iunie. Nici [ link extern ] ă).

Actualizările merg până la Legea 94/16.04.2007, dacă ştii vreo modificare mai recentă, spune-mi-o şi mie :)
OUG 82/2007
Din câte am putut vedea 1. tot nu există noi modificări aduse codului muncii, 2. OUG 82/2007 (www.avocatnet.ro/content/art... .

E adevărat că ordonanţa vorbeşte şi de contractele de muncă ale administratorilor/directorilor (încheiate cf. codului muncii), dar nu există modificări propriu-zise ale Legii 53/2003 pentru a putea fi surprinse ca actualizări. ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare legea 263/2010 privind grupele de munca - art 55 alin 1 lit a) dana62_b dana62_b Buna ziua. Am inteles ca ar exista un nou proiect de lege care sa revina la vechiul plafon de reducere al varstei standard de pensionare in cazul muncitorilor ... (vezi toată discuția)
Vesnica problema revisal bardi bardi As dori sa ma ajute cineva ca sa dau si eu de versiunea misterioasa 1.0.0. pe care nu o gasesc nici eu precum nici altii.Va multumesc adresa de email este ... (vezi toată discuția)
Declaratie cas febr 2010 P.Daniela P.Daniela Buna ziua! Ce stiti de declaratia de CAS a lunii februarie? Se pare ca a suferit schimbari, dar apare numai anuntul acesta pe site-ul Casei de Pensii, nu si ... (vezi toată discuția)