Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Trecere de la Pfa la Srl-d
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Trecere de la Pfa la Srl-d

Salutare,

Urmeaza sa trec in curand de la pfa (norma de venit) pe SRL-D, intrebarea mea este daca inchid PFA-ul luna urmatoare si deschid firma, trebuie sa platesc pana la sfarsitul anului darile catre Anaf? sau e sufient sa platesc doar pana la trimestrul acesta.

Multumesc

tibit, utilizator
Cand veti depune la finante actele de radiere pfa de la registrul comertului, veti depune si o noua declaratie 220 pentru aceste luni din 2015 pana la data radierii si vi se va emite o noua decizie de impunere.