avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare

acum o saptamana m-au sunat de la o firma pe nume kruk ca am de restituit un credit de la ing.i-am rugat sa imi trimita contractul pe care l-am avut cu respectiva banca.ce pot sa fac sa platesc sau nu celor de la kruk
Ultima modificare: Vineri, 31 Iulie 2015
adriana73, utilizator
Cel mai recent răspuns: Marius Negut , Consilier juridic 22:06, 31 Iulie 2015
Nu platiti ,iar daca primiti hotarare penteru executare silita ,faceti contestatie la executare invocand prescriptia de 3 anii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorie kruk Marian_Marian10 Marian_Marian10 Buna ziua In anul 2008 am facut un card de credit in valoare de 3000 lei la Credit Euro bank. Am scos banii de pe card si din cauza anumitor situatii ... (vezi toată discuția)
Somatie pentru credit din 2007 alina01989 alina01989 Buna ziua. Va rog sa ma jutati cu un sfat. Am nevoie de avocat sau nu? povestea mea: sotul meu a facut un credit la BCR in anul 2007 in val de aprox ... (vezi toată discuția)
Somatie executor - contestatie prescriptie facuta in termen legal Gabi-007 Gabi-007 O sa intru direct in subiect si o sa va spun ca in anul [b]2006[/b] am luat un credit de nevoi personale - [b]6000 de euro[/b] -, cu buletinul, de la o ... (vezi toată discuția)