Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractuali
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractuali

Buna ziua.

Imi cer scuze ca poate pun o intrebare tampita. Vad in anumite anunturi de angajare la institutii ale statului posturi pentru "contractuali".

Ce inseamna asta? Ce inseamna un post pentru contractuali? Multe posturi vad ca sunt pe perioada determinata.

Multumesc mult.
contractual = personal incadrat cu contract individual de munca