avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1330 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TIMP DE LUCRU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TIMP DE LUCRU

O Persoana Fizica Autorizata, pensionara, impozitata pe norma de venit, poate desfasura o activitate cu program de 4ore/zi, sau jumatate din fiecare luna si impzitata 50%?

Mltumesc
Cel mai recent răspuns: verificator , utilizator 18:42, 1 August 2015
Nu are cum sa fie impozitata 50% ... impozitarea nu se face in functie de durata timpului de munca.
Va Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionar gr3 Nica Angela Nica Angela Daca fiind pensionar gr.3 si lucrez 8 ore într.o zi si a doua zi sunt libera astfel încât pe luna nu depășesc 84 ore lucrate într.o luna cu 21 zile ... (vezi toată discuția)
Ca persoana fizica autorizata,ce dari am de platit la stat? ContSters132756 ContSters132756 vreau sa devin pers fizica autorizata si nu stiu care e diferenta dintre asta si o societate comerciala.ma intreseaza pt a desfasura o activitate in turism. (vezi toată discuția)
Angajat la 2 ore biapatricia biapatricia buna ziua,sunt studenta si as dori sa ma angajez, angajatorul a spus ca ma angajaza la 2 ore pe zi in acesta situatie eu peste un an daca ma hotarasc sa fac un ... (vezi toată discuția)