Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Primire persoana in spatiu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Primire persoana in spatiu

Buna ziua!! As dori sa stiu daca voi lua in spatiu o persoana fara buletin sunt obligat sa o primesc sa si locuiasca la acea adresa?Buletinul sa face pe 10 ani inseamna ca eu trebuie sa o primesc pe acea persoana sa locuiasca la mine?Va multumesc.
Consimtamantul pe care il veti da in fata lucratorului de la Evidenta ii da dreptul sa locuiasca acolo. Daca apuca sa intre in locuinta dvs. va fi foarte greu sa o indepartati.
Multumesc mult pentru raspuns ARES3 acum am inteles de ce multa lume se fereste sa ia pe cineva in spatiu.O zi frumoasa!!!
Puteti sa-i faceti o resedinta. Nu trebuie neaparat sa-si schimbe domiciliul la dvs. Daca nu are buletin sa solicite o carte de identitate provizorie.