Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lndemnizatie somaj pentru absolvent in crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lndemnizatie somaj pentru absolvent in crestere copil

Buna ziua,

Ma aflu in concediu pentru crestere copil pana la data de 15 august 2015. Anul acesta am absolvit facultatea si as dori sa aflu daca pot beneficia de indemnizatie de somaj ca si absolvent, dupa ce copilul implineste 2 ani.
mihaypavel, utilizator
1. Mergeti sa va inregistrati la Agentia de Somaj chiar daca acum sunteti in concediu crestere copil (CCC).

2. Dupa terminarea CCC veti beneficia de indemnizatie de somaj.