avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lndemnizatie somaj pentru absolvent in crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lndemnizatie somaj pentru absolvent in crestere copil

Buna ziua,

Ma aflu in concediu pentru crestere copil pana la data de 15 august 2015. Anul acesta am absolvit facultatea si as dori sa aflu daca pot beneficia de indemnizatie de somaj ca si absolvent, dupa ce copilul implineste 2 ani.
Ultima modificare: Joi, 6 August 2015
mihaypavel, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:01, 6 August 2015
1. Mergeti sa va inregistrati la Agentia de Somaj chiar daca acum sunteti in concediu crestere copil (CCC).

2. Dupa terminarea CCC veti beneficia de indemnizatie de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil pentru al doilea bebe saftmiki saftmiki Sunt in concediu pentru cresterea copilului din data de 14 iulie 2012 si voi beneficia de indemnizatie pana implineste 2 ani, adica pana in 14 iulie ... (vezi toată discuția)
Ccc pentru al doilea copil catalina0217 catalina0217 sunt in concediu pentru cresterea copillui(2ani) pana la data de 10.06.2016 (cand am nascut eram studenta) si sunt insarcinata cu al doilea copil care il voi ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa indemnizatie crestere copil la terminarea facultatii louy louy Buna ziua! Am beneficiat de concediu de crestere copil la terminarea master-ului. Pe 22 iunie , baietelul implineste varsta de 2 ani. As vrea sa stiu daca mai ... (vezi toată discuția)