Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deduc cheltuiala unei chirii in baza unui contract ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deduc cheltuiala unei chirii in baza unui contract neinregistrat?

Buna ziua, daca o firma inchiriaza o locuinta de serviciu pentru un angajat, proprietarul nu inregistreaza contractul, firma are dreptul sa isi deduca cheltuiala daca contractul in cauza nu este inregistrat la Anaf? Este societatea obligata sa se asigure ca proprietarul a inregistrat contractul?
Daca proprietarul este persoana fizica si tu chirias persoana juridica contractul trebuie inregistrat "musai" la ANAF!