avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am achizitionat in 2005 un telefon prin card EFG RETAILS in valoare de1500 ron , am platit pana in 2010 vreo 3200 ron si cei de acolo mi-au trimis extras cont ca mai am de platit inca vreo 3200 ron.Nu am mai platiti nimic din 2010.Luna trecuta ( iulie 2015 ) am primit de la ei o somatie ca ma vor executa silit daca nu platesc restanta de 3200 .Intrebarea mea este daca dupa 5 ani in care eu nu am mai platiti mai pot cei de la EFG sa ma execute silit ? Nu se prescrie datoria dupa trei ani ? Pot sa fac contestatie la executare cu motivul ca sa prescris datoria ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 August 2015
doinaroz, utilizator
Cel mai recent răspuns: doinaroz , utilizator 07:17, 8 August 2015
Așteptați întâi sa ajungeți la executare silita sa aveți ce contesta. Deocamdată nu ii luați în seama.
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Card efg Leana1999 Leana1999 In anul 2005 am luat si noi o unitate cu cardul efg trebuia sa platim in fiecare luna o rata am achitat pana in 2010 cand noi am observat ca avem de platit ... (vezi toată discuția)
Executare silita nyky_david nyky_david buna ziua am facut o rata la altex in 2005 am platit o perioada de timp cred ca cam 3 ani am scos de pe cardul loe 500 lei am mai platit o perioada pe urma nam ... (vezi toată discuția)
Executare silita proprire salariu zograffi zograffi buna ziua, in 2005 am facut un card de credit de 2100 ron la o banca. am achitat ratele pana in 2009, dupa care am ramas fara servici si nu am reusit sa mai ... (vezi toată discuția)