Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am achizitionat in 2005 un telefon prin card EFG RETAILS in valoare de1500 ron , am platit pana in 2010 vreo 3200 ron si cei de acolo mi-au trimis extras cont ca mai am de platit inca vreo 3200 ron.Nu am mai platiti nimic din 2010.Luna trecuta ( iulie 2015 ) am primit de la ei o somatie ca ma vor executa silit daca nu platesc restanta de 3200 .Intrebarea mea este daca dupa 5 ani in care eu nu am mai platiti mai pot cei de la EFG sa ma execute silit ? Nu se prescrie datoria dupa trei ani ? Pot sa fac contestatie la executare cu motivul ca sa prescris datoria ?
doinaroz, utilizator
Așteptați întâi sa ajungeți la executare silita sa aveți ce contesta. Deocamdată nu ii luați în seama.
Multumesc !