Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Comodat sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Comodat sediu social

As dori sa stiu, daca am contract de comodat pe 3 ani ptr sediul social (cu posibilitatea de prelungire prin act aditional), la expirarea celor 3 ani, cand se face actul aditional de prelungire, aceasta prelungire trebuie anuntata si inregistrata la Registrul Comertului (altfel firma apare cu sediu social necunoscut)?
Multumesc
Da, noul contract trebuie depus.
Bineînțeles că trebuie menționată prelungirea valabilității sediului social la registrul comerțului. În caz contrar, firma o să apară ca având sediul social expirat.
La financiar se depune ceva (referitor la noul sediu social sau daca s-a deschis punct de lucru}?