Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Admitere recurs si casare cu rejudecare suspendarea
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Admitere recurs si casare cu rejudecare suspendarea

Va rog a ma ajuta intr-o problema de procedura.
Sunt parat intr-un proces civil si am solicitat instantei suspendarea judecatii pana la finalizarea unui alt proces ce are legatura cu cauza.
S-a admis suspendarea, dar reclamantul a facut recurs.
In final s-a dat urmatoarea solutie: admite recursul si caseaza solutia recurat cu trimitere spre rejudecare solicitarea suspendarii.
Intrebarea mea este daca nu este o greseala de redactare? Se poate amite recursul si casarea in acelasi timp!? Se putea respinge recursul si casare cu trimitere la rejudecare!?
Cu multumiri anticipate pentru raspuns.
Este in regula solutia, se va rejudeca cererea de suspendare.

Mergeti la dosar si vedeti motivarea instantei de recurs pentru a va putea pregati apararea.
~ Conținut șters la cerere ~
Solutia instantei este corecta, si este conform art.496 (2) raportat la art.498(2)NCPC.