Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrare in posesia unui teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrare in posesia unui teren

Buna ziua,
Din primarie am primit informatia prin care daca am doi martori care sa declare ca sunt martori la faptul ca timp de 19 ani am utilizat un teren, pot depune cerere la primarie pentru a intra in posesia acestui teren.Va rog sa imi spuneti daca se poate asa ceva, si cum trebuie formulata o astfel de cerere catre primarie, avand in vedere ca terenul l-am folosit de aproape 20 de ani, si am mai mult de doi martori care sa aeteste acest fapt.
Multumesc!
De depus, depun, dar va rog sa ma ajutati cu formularea acesteia.Ce anume ar trebui sa contina aceasta cerere.
Va multumesc!
Bună ziua avem un teren in bacău si pe el s a construi blocuri. inainte era casa noastră care a fost demolată.cum trebuie procedat sa intram in posesia actelor. va multumesc anticipat