Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Unde se achita cheltuieli judiciare sau catre stat?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Unde se achita cheltuieli judiciare sau catre stat?

In cazul unor cheltuieli judiciare sau obligatii de plata catre stat din care o suma onorariu avocat, unde trebuie platita aceasta suma ?
M-am prezentat pentru achitare la urmatoarele institutii:judecatorie,trezorerie,barou,spit,primarie,dar se pare ca functionarii de la ghiseele respective nu-si cunosc atributiile de munca,pentru ca nimeni nu vrea sa-mi elibereze chitanta . Unde se platesc?si daca le achit cum fac dovada ca am achitat,unde trebuie depusa copia?ce se intampla daca nu platesc aceste cheltuieli?sunt foarte derutat

va multumesc,
cu respect