avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... plata amenda administrativa
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

plata amenda administrativa

Buna seara , doresc sa stiu unde se pot plati aceste amenzi admnistrative ( furt calificat prev de art 208 alin 1 , art 209 alin 1 )? eu apartin de sect 2 si am primit o amenda in val de200 ron + 50 ron cheltuieli judiciare . Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Consilier juridic Dana Maxim , Mediator 19:17, 3 Decembrie 2009
Nu stiu daca ati citit regulamentul , dar ati mai intrebat acelasi lucru si la www.avocatnet.ro/content/for...
Contravaloarea amenzilor administrative le veti achita la Trezorerie, iar chitantele le veti depune la Parchet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt supermarket ilarion184 ilarion184 Buna ziua am primit acasa o amenda administrativa de 500 RON +50 ROn cheltuieli de judecata pentru un furt din mall. Scrie cercetat pentru savarsirea ... (vezi toată discuția)
Cazier judiciar - necesar la angajare - rog urgent raspuns mmyry mmyry Amenda judiciara- pentru furt din supermarket - ajutati-ma cu un raspuns buna ziua. puteti sa-mi spuneti daca amenda juridiara pe care am platit-o la ... (vezi toată discuția)
Comunicare Irina029 Irina029 Revin cu rezolvarea cazului prietenei mele.A primit o comunicare in care este specificat ca prin ordonanta de mai sus din data de 14. 10.2010, prin care in ... (vezi toată discuția)