Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... plata amenda administrativa
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

plata amenda administrativa

Buna seara , doresc sa stiu unde se pot plati aceste amenzi admnistrative ( furt calificat prev de art 208 alin 1 , art 209 alin 1 )? eu apartin de sect 2 si am primit o amenda in val de200 ron + 50 ron cheltuieli judiciare . Va multumesc !
Nu stiu daca ati citit regulamentul , dar ati mai intrebat acelasi lucru si la www.avocatnet.ro/content/for...
Contravaloarea amenzilor administrative le veti achita la Trezorerie, iar chitantele le veti depune la Parchet.