Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restituirea garantiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restituirea garantiei

in legatura cu restituirea garantiei dintr-un contract de munca.....in ziua de 27.07.2015 mi-am dat demisia de la ultimul loc de munca...langa cererea de demisie am facut si o cerere de restituire a garantiei.....in contract scrie ca restituirea garantiei se face in 10 zile....azi este data de 12.08.2015..nu am primit nici un raspuns...firma are sediul la ploiesti eu am lucrat la cluj...am sunat la ploiesti la contabilitate si mi-au spus ca nu au primit nici o cerere...ce pot face in cazul acesta eu am depus cererea pe data de 27.07.2015?
Fie sesizati ITM-ul in legatura cu refzuul de a vi se restitui garantia , fie promovati o actiune in instanta avand ca obiect obligarea societatii la restituirea garantiei sau mai depuneti o noua cerere de restituire.
va multumesc