avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1492 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare paleti ca si ambalaj
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare paleti ca si ambalaj

Buna ziua!
Am o firma care are ca obiect de activitate distributia de ambalaje,consumabile,unica folosinta..
intrebarea mea:
Daca doresc sa cumpar si sa vand paleti din lemn imi trebuie vreo autorizatie de la vreo institutie?
eu vand paletii ca si ambalaj.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Komkao Consulting , Consultant protectia mediului 09:06, 13 August 2015
Daca ii cumparati ca ambalaj si ii vindeti ca ambalaj nu aveti nevoie de vreo autorizatie speciala. Daca ii cumparati ca si deseuri si ii vindeti ca ambalaj aveti nevoie de autorizatie de mediu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie paleti si europaleti-cum ii achizitionez si cum ii vand? elena6ro elena6ro Buna ziua, Societatea noastra doreste sa achizitioneze de la persoane fizice si/sau juridice paleti si europaleti second hand si apoi sa ii vanda spre ... (vezi toată discuția)
Obligatii colectori de ambalaje lemn Sznoemi Sznoemi Buna ziua, Suntem colectori autorizati de deseuri ambalaje lemn. Pana acum.am colectat paleti uzati in bucati cu 21kg/ palet pe care am reparat/reciclat si ... (vezi toată discuția)
Paleti lemn - ambalaj reutilizabil? ditri ditri Buna ziua! Am nevoie de ajutorul dvs pentru a lamuri situatia sistemului de declarare a deseurilor de ambalaje conform legii 249/2015. Firma la care lucrez ... (vezi toată discuția)