Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare paleti ca si ambalaj
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare paleti ca si ambalaj

Buna ziua!
Am o firma care are ca obiect de activitate distributia de ambalaje,consumabile,unica folosinta..
intrebarea mea:
Daca doresc sa cumpar si sa vand paleti din lemn imi trebuie vreo autorizatie de la vreo institutie?
eu vand paletii ca si ambalaj.
Multumesc!
Daca ii cumparati ca ambalaj si ii vindeti ca ambalaj nu aveti nevoie de vreo autorizatie speciala. Daca ii cumparati ca si deseuri si ii vindeti ca ambalaj aveti nevoie de autorizatie de mediu.