Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Drepturi banesti la nasterea primului copil!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Drepturi banesti la nasterea primului copil!

Buna ziua! As vrea sa stiu de ce drepturi banesti putem beneficia la nasterea primului copil in afara de indemnizatia de crestere a copilului (600lei) si de alocatia de stat (200 lei).

Va multumesc!
Puteti beneficia de un ajutor de nastere acordat de catre angajatorul dvs., numai daca asa ceva este prevazut in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al acestuia.