avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... VANZARE APARTAMENT PRIMA CASA INAINTE DE PRIMII 5 ANI
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

VANZARE APARTAMENT PRIMA CASA INAINTE DE PRIMII 5 ANI

Vreau sa vand apartamentul achizitionat prin Prima Casa inainte de primii 5 ani. Care sunt modalitatile ? Am auzit ceva de preluare de credit, este posibil? Care posibilitati ar mai fi? Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Cristian Mazilu , Consultant credite si finantari 23:38, 12 August 2015
1. rambursare anticipata credit
2. vanzare prin cadrul proiectului nou "Prima Casa" - practic, dumneavoastra sa vindeti cu scopul de a va cumpara o casa noua, mai mare ca suprafata

Preluare de credit... nu prea exista solutii...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot vinde un apartament achizitionat prin programul prima ... alexma alexma Cum pot vinde un apartament achizitionat prin programul Prima Casa mai devreme de 5 ani in conformitate cu noile conditii impuse incepand cu 2021? Am fost ... (vezi toată discuția)
Apartament prima casa de vanzare lilimldvn lilimldvn Am un apartament achizitionat acum 2 ani jumate prin programul prima casa pe care as vrea sa- l vand pentru a achizitiona un alt apartament mai mare. Am ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament luat prin programul prima casa euggen23 euggen23 Buna ziua tuturor, am o nelamurire in caz ca ma pueti ajuta. Prin februarie-martie 2010 am cumparat un apartament prin prima casa, iar acum as ... (vezi toată discuția)